Üyelik Avantajları

Üyelik Esası

TÜROB gönüllü üyelik esasına dayalı en eski ve köklü sektör örgütüdür.

Son yıllarda TÜROB'un artan başarılı çalışmaları ve turizm sektörünün hızlı gelişimi, organize hareket etmenin öneminin çok daha fazla algılanmasına sebep olmuş ve bu düşünce de olan tesislerin katılımı ile TUROB üye sayısını hızla artırmıştır.

Uluslar arası Fuarlarda EtkinTanıtım

Her yıl katıldığımız 40'yakın uluslar arası fuar süresince standımızda profesyonel ekibimizden ve Yönetim Kurulumuzdan Meslektaşlarımız çalışmakta olup,  tarafımızdan hazırlanan, Ülkemiz tanıtımına yönelik materyaller, İstanbul Guide,  İstanbul CD  ve harita ile çeşitli promosyenel malzemeler  dağıtılarak, destinasyon tanıtımına yönelik görüşme ve çalışmalar yapılmaktadır.

Tanıtım Materyalleri Çalışması

Ülkemizin ve üye tesislerimizin uluslararası fuarlarda yaygın ve etkili tanıtımını sağlamak amacıyla, gelecek 1 yıl boyunca katılacağımız yurtdışı turizm fuarlarında dağıtılmak üzere,  8 dilde (İngilizce- Almanca – İtalyanca – İspanyolca – Rusça – Arapça - Portekizce - Fransızca )  hazırlamış olduğumuz İstanbul Destinasyon Kataloğu ve CDsi her yıl güncellenerek,  uluslar arası platformlarda dağıtılmaktadır.

TÜROB – THY Protokolü

Birliğimiz ve Milli havayolumuz Türk Hava Yolları (THY) protokolü gereği; Birliğimiz üyesi tesislerin sahipleri ve ortakları ile çalışanlarının yurtdışı seyahatlerinde, THY Satış Ofisleri tarafından biletlenmek şartıyla tüm ekonomi ve business class ücret seviyeleri (promosyon ücret seviyeleri hariç) üzerinden %10 indirim uygulanmakta, serbest bagaj haklarına ilave olarak 20 kg. ücretsiz bagajt aşıma hakkı sağlanmaktadır.

Özel DestinasyonProjeleri

Başta Avrupa,Ortadoğu, Latin Amerika ve Güney Afrika olmak üzere sektörde trend olan ve potansiyel destinasyonlara yönelik,  workshoplar ve toplantılar düzenlenmekte ve sektörel partnerlerimiz işbirliği ile ev sahipliği yapılmaktadır.

Özellikle Ülkemizde hava yolu ile direk erişimin sağlanabildiği destinasyonlarda, bölgenin önde gelen tur operatörleri, seyahat acentaları ve basın mensupları için tanıtım turları organize edilerek, her yıl bin gecelemenin üzerinde konaklama ile, özel heyetler Birliğimizce ağırlanmakta ve Üyelerimiz ile iş geliştirme imkanları yaratılmaktadır.

Uluslararası Üyelikler

Birliğimiz, aktif olarak Avrupa Otecileri Birliği toplantı ve çalışmalarına Ülkemiz adına destek vermektedir.

HOTREC - Hotel,Restaurant,Cafes in Europe - www.hotrec.eu

Bakanlıklarla Ve Yerel Yönetimlerle İlişkiler

Birliğimiz tarafından hazırlanan üyelerimizin ve turizm sektörümüzün güncel sorunları ile çözüm önerilerimizin  yer aldığı Raporlar, düzenli olarak, Başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere, ilgili tüm Bakanlık, Yerel Yönetimler ve Kamu Kuruluşları ile paylaşılmaktadır.

Diğer Sivil Turizm Örgütleri İle İlişkiler

Birliğimiz yönetime geldiği ilk günden itibaren turizmde güç birliğini savunmuş ve bu doğrultuda tüm sivil örgütlerle iyi ilişkiler geliştirmek için çaba göstermiştir. Sektör Birlikleri ile ortak hareket etme adımları atarak, konaklama sektörünün gücünü arttırmayı hedefleyen Birliğimiz  diğer kitle örgütleri ile de proje ortaklığı bazında ciddi çalışmalara imza atmıştır.

Önümüzdeki çalışma döneminde de bu düşünce doğrultusunda tüm örgütlerle güç birliği yapılacak ve sektörün istikbalini ilgilendiren tüm projelerin en doğru şekliyle uygulamaya sokulmasına çaba gösterilecektir.

Eğitim/ UluslararasıSertifikasyon Çalışmaları

TUROB –MYK MESLEK STANDARTLARI PROTOKOLÜ
 
Birliğimiz ve MeslekiYeterlilik Kurumu(MYK) ortaklığı ile hazırlanan “Meslek Standartları”Çalışmasında Servis – Housekeeping – Ön büro ve Mutfak departmanlarının standartları belirlenmiş olup, sertifikasyon ve yasal süreç konusundaki çalışmalar devam etmektedir.

Telif Hakları Konusunda Çalışmalar

Birliğimizin geçmiş faaliyet döneminde yürüttüğü çalışmalar içerisinde en önemlilerinden biri şüphesiz 5846 nolu Yasa kapsamındaki Müzik Eserleri Telif Hakları konusudur.

Birliğimiz, Turizm Bakanlığı'ndan belgeli üye Tesislerimizde mekanik ve/veyacanlı olarak icra edilen müzikler konusunda hak talep eden Müzik Eserleri Meslek Birlikleri MESAM, MSG, MÜ-YAP, MÜYOR-BİR ile, yakın zamanlara kadar sürdürdüğü temaslarda, Sektörümüz için adil, doğru yaklaşım ve çözümler bulma çabasını sarf etmiştir. 

Avantajlı Elektrik Enerjisi Uygulaması

Özel Elektrik Şirketleri ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, Birliğimiz üyelerine hizmet vermek üzere tarafımıza teklif gönderen şirketler ve teklif oranları en avantajlı indirim oranları ile üyelerimize sunulmaktadır.

Bölgesel Toplantılar

Üye Tesislerimizin yer aldığı Bölgelerdeki, sektör sorunlarını tartışmak ve çözüm getirmek amacıyla, düzenlenen toplantılarda, sektörün ve bölgenin sorunları görüşülerek, toplantının amacına yönelik Bölgesel Kamu Kurumları (İl, İlçe Belediyeler, Valilikler, Kaymakamlıklar) ile gerekli temaslar kurularak, sorunların giderilmesi yönünde girişimlerde bulunulmaktadır.

Üyelerimizin bölgesel sorunları ve önerileri amaçlanarak sosyal bir platform oluşturulmaktadır.

Sosyal Etkinlikler

Her ay bir üye tesisimizde gerçekleştirdiğimiz Geleneksel ÖğleYemeklerimize, üyelerimizin yanı sıra , sektörümüzün önde gelen temsilcileri, protokol davetlileri ve basın mensupları katılmakta, gündem teşkil eden konuyla ilgili uzman bir konuk konuşmacımız ile sosyal bir platform oluşturulmaktadır.

Geleneksel Öğle Yemeklerimiz haricinde organize edilen temalı etkinlikler ile üyelerimiz arasında sinerji ve sosyal bir ilişki kurulabilmesi amaçlanmaktadır.

TÜROB Kart

Birliğimize üye tesislerin, temsilcilerine yönelik hazırlatmış olduğumuz "TUROB Üye Kartı" üyelerimiz için profesyonel bir kimlik niteliğinde tasarlanmış ilk kart olup, kartımızın sunduğu avantajlar ile sektörümüz içerisinde ortak bir sinerji ve işbirliği yaratılabilmesi hedeflenmektedir.

TÜROB Üye Plaketi

Turistik tesislerin Birliğimize üye olduklarını belirten özel bir plaket, üyelerimizin giriş kapılarına asılmak üzere hazırlanmıştır.