ÜYELERİMİZ
Fotoğraf Galerisi
ZİYA ŞARK SOFRASI
Adres
İSTANBUL CD. NO:3 FLORYA-BAKIRKÖY-İSTANBUL
Bölge
İst - Avrupa Yakası
Şehir
İstanbul
İlçe/Semt
Bakırköy
Telefon
90 212 663 88 40
Fax
90 212 662 37 98
Genel Özellikler
Etin ateşsiz, közsüz, bulgurla yoğrularak pişirildiği Şanlıurfa. Sıra gecelerinde çiğ köfteyle kavrulmuş gırtlaklardan çıkan yanık nağmelerin yıldızlara yükseldiği Şanlıurfa. Dünyanın en eski yerleşim merkezi, medeniyetler yatağı, kültür mozaiği. Yaren meclislerinde küçüğe sevgi, büyüğe saygının öğrenildiği, yemenin içmenin ve ikramın sanata dönüştüğü Şanlıurfa. Ve bu kültürle yoğrulmuş Şanlıurfa Birecik'li dört kardeş, dev restaurant zincirleri karşısında geleneksel Şark mutfağını yeniden canlandırmayı kendilerine ideal edindiler. Daha 1982'de Bakırköy'de ilk şubelerini açarlarken bu heyecanı içlerinde duyuyorlardı.

Aynı heyecan 1987'de İskender Paşa Halk Pazarında, Vatan Caddesi'nde ve Akdeniz Caddesi'nde açılan şubeleri doğurdu. 1994 yılında Aksaray Şubesiyle başlayan yeni yapılanma ve hamle döneminde; 1996'da Fatih, 1998'de Dudullu, 1999'da Bayrampaşa ve Florya, 2004'de de Kavacık şubesiyle toplam altı şubeye ulaşan Ziya Şark Sofrası, 2006 yılında Türk Mutfağını Fast-Food olarak tüm Dünya'ya yayma misyonunu üstlenerek, yoğun
Ar-Ge çalışmaları neticesinde Büyükçekmece Atirus Alışveriş Merkezinde ilk Fast-Food restoranını açarak, Tüm Türkiye ve Dünya'da bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Çok kısa sürede halkımızın göstermiş olduğu yakın ilgi ve olumlu tepkilerden yola çıkarak, Fast-Food zincirinin ikinci halkasını yine 2006 yılında Bayrampaşa Aquarium Alışveriş Merkezinde açıp, bu yeni konseptini daha geniş kitlelere ulaştırmaya başladı. 2007 yılında başta İstanbul olmak üzere, tüm Türkiye'de ve Dünya ülkelerinde şubeleşme atağına kalkacak Ziya Şark Sofrası sağlam temeller üzerine kurmuş olduğu yapısı ile hedeflerine koşar adımlarla ilerlemeye devam edecektir. Ziya Şark Sofrası bugün sekiz ayrı lezzet noktası ile kebap kültürümüzü başarıyla temsil ederek, tüm misafirlerine kaliteli hizmet sunarak, halkın göstermiş olduğu yakın ilgiye layık olmak için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir.